Skype Me™!
התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 תקנון האתר
 
שמי מוטי מרצ'בסקי ואני בנו של פנחס מרצ'בסקי ז"ל – מראשוני העיר הרצליה ומקים שכונת "מעונות שרה" – שגבולותיה הם הרחובות ריינס, בר אילן, העצמאות ושמאי. הנני שמאי מקרקעין 17 שנים, מוסמך במינהל עסקים (M.B.A) ועוסק בתחום הנדל"ן כ-25 שנים. יחד איתי עובדים שמאים ותיקים ומנוסים ומתקיים שיתוף פעולה הדוק בפרויקטים מורכבים גם עם עו"ד שהינו שמאי מקרקעין.
 
שכונת "מעונות שרה" נבנתה בשנות ה-50-60 של המאה הקודמת במרכז העיר הרצליה ומכילה 14 בנייני רכבת ישנים בני 2-3 קומות ובהם 185 יח"ד על שטח קרקע של כ-20 דונם.
 
אחי צבי מרצ'בסקי  ואני מחזיקים בזכויות הבעלות בבנין ברח' בר אילן 41-43 המכיל 8 דירות ותכנית לבניית 16 דירות חדשות ובזכויות הבניה בגג בבנין ברח' ריינס 12-20 המכיל 45 דירות.
 
לפני מספר שנים התחלנו אחי ואני ביוזמה לפינוי בינוי בשכונה. במסגרת היוזמה פנינו יחד עם אדריכלים מטעמנו למחלקת התכנון בעירייה והעלנו את הצעתנו לפינוי בינוי בשכונה ואף הוחל בהעברת חומר לעירייה לרבות בדיקה תכנונית מקיפה, תשריטים של כל מסלולי הטיסה של שדה התעופה הרצליה והמצב המשפטי של הדירות.
 
בתחילת שנת 2011 נמסר לנו ממחלקת התכנון של העירייה כי לאחר שבוצעה בדיקת היתכנות, הועדה המקומית החליטה לצאת למהלך תכנוני של התחדשות עירונית והכנת תכנית בנין עיר חדשה לפינוי בינוי בשכונה (החלטת העירייה).
 
בתאריך 19.8.2011 פורסמה בעיתונות הודעה בהתאם לסעיף 77 לחוק התכנון והבניה, לפיה מודיעה הועדה המחוזית על הכנת תכנית מתאר חדשה לשכונת "מעונות שרה". בהתאם להודעה מטרת התכנית הינה לקבוע הוראות לאיחוד וחלוקה, זכויות בניה חדשות ותצורת בינוי חדשה לשכונה. (הודעת הועדה המחוזית). 

במקביל להתנהלותנו מול גורמי התכנון בעירייה, התחלנו בהליך של החתמת דיירים בשכונה על הסכמה לפינוי בינוי ולייצוג במכרזים שיוצעו לחברות הבנייה. עד כה חתמו רבים מבעלי/חוכרי דירות ובימים אלה אנו מנהלים את המשך הליך החתמת בעלי/חוכרי הדירות בשכונה (טופס הסכמה לייצוג).
 
בימים אלו מנסים מס' רב של עורכי דין, חברות בנייה, קבלני חתימות וגורמים אינטרסנטיים זרים להיכנס לשכונה ולהחתים בה דיירים על הסכמות ועל הסכמים לפינוי בינוי ללא אפשרות לחזור בהם. לטעמנו ככל שיהיו יותר גורמים המחזיקים בחתימות של דיירים, כך ירחק מימוש הפרויקט מכולנו, היוזמה לא תצלח ויהיה קשה להוציא אל הפועל את הפרויקט עקב פילוגים פנימיים. לאחרונה פנתה עירית הרצליה במכתב לתושבי שכונת "יד התשעה" והציעה להם כמו בשכונות אחרות, לא לחתום ליזמים על מסמכים בנוגע להתחדשות עירונית (מכתב העירייה). 

ב-22.01.2014 הודיעה העירייה כי בשלב זה בכוונתה לקדם תכנית בניין עיר חדשה לפינוי בינוי של החלק הדרומי בלבד של שכונת "מעונות שרה" ואף הציגה את הדמיית התכנית למועצת עיריית הרצליה. (הדמיית התכנית).

ב-1.4.2015 הודיעה העירייה כי בהמשך לבחינות תכנוניות שנעשו החליטה להרחיב את תחום התכנית ולכלול גם את החלק הצפוני של השכונה. בהתאם להחלטה, בתכנית החדשה מתוכננים כ-600 יחידות דיור, שטחי מסחר, שטחי ציבור ושטחים פתוחים (
החלטת העירייה).

בישיבה הועדה המקומית לתכנון ובניה מ-10.06.2015 נקבע כי מטרת התכנית היא התחדשות עירונית בשכונה בדרך של הריסה ופינוי 15 מבנני מגורים המכילים 186 יח"ד והקמת שכונת מגורים חדשה תחתם הכוללת מבנני מגורים בעלי 5-9 קומות ועוד מגדל בן 20 קומות, המכילים 620 יח"ד. בנוסף מוצעים שטחים למבני ציבור, שטחים למסחר, שטחים פתוחים, ושטח לכיכר עירונית. פתרון החניות לשכונה החדשה מוצע במרתפים תת קרקעיים. הועדה מחליטה על הצגת התכנית לציבור. ( החלטת הועדה המקומית).

ביום 19.07.2015 נערך כנס עיריית הרצליה במסגרתו הוצגה לציבור הדמיית תכנית הפינוי בינוי לשכונת "מעונות שרה". תחת תפריט תכנית "מעונות שרה" ניתן לצפות בהדמיית התכנית.

ביום 12.04.2016 פורסמו מסמכי תכנית הר/2214 - התחדשות עירונית "מעונות שרה". תחת תפריט תכנית "מעונות שרה" ניתן לצפות במסמכי התכנית.
 
יש בידי ובידי היועצים העובדים עימי את כל הכלים המקצועיים הדרושים לייצגכם מול רשויות התכנון, מינהל מקרקעי ישראל ובהמשך מול חברות בניה. 
 
בחודשים הקרובים אחי ואני ניפגש באופן אישי עם כל אחד ואחד מכם ונציג לכם את משנתנו בנוגע לפינוי בינוי המתוכנן. אנו נשמור בזמן התהליך על קשר קבוע עם כל אחד ואחד מכם ונהווה כתובת זמינה ויומיומית לפניות מכם (בשונה מבעלי אינטרסים זרים שינסו להחתימכם ולא תשמעו מהם יותר).
לייבסיטי - בניית אתרים